Inne aparaty stałe – estetyczne i metalowe

Aparaty estetyczne

Dla pacjentów, dla których estetyka jest ważna w pracy zawodowej lub życiu osobistym proponujemy aparaty estetyczne. Dostępne są różne rodzaje zamków estetycznych: zupełnie przezroczyste, wykonane z szafiru, kryształu górskiego, porcelanowe lub kompozytowe w kolorze zębów. Są to jednak zamki klasyczne, wymagające stosowania ligatur (przebarwiających się gumowych lub „dokręcanych” metalowych). Leczenie prowadzone z wykorzystaniem takich aparatów estetycznych niczym się nie różni od leczenia systemem klasycznym. Ze względu na niedoskonałości estetyczne takich aparatów, wydłużony czas leczenia i konieczność częstych wizyt, w naszej praktyce korzystamy z nowoczesnego systemu estetycznych zamków bezligaturowych Systemu InOvation C lub Damon.

Aparaty klasyczne metalowe

Najbardziej popularne wśród dzieci i młodzieży. Mogą być w wersji kolorowej lub tradycyjnej, w zależności od wyobraźni pacjenta i jego nastroju. I po każdej wizycie mogą mieć inny charakter. Obecnie takie aparaty stosujemy głównie u młodszych pacjentów, w okresie uzębienia mieszanego jako tzw. aparaty fragmentaryczne.

inne-aparaty-stale1

Inne aparaty w systemie niskiego tarcia

Najbardziej rozwijająca się technologia aparatów pozwala leczyć bez stosowania tradycyjnych gumowych czy metalowych ligatur. Pacjent nie musi zgłaszać się raz w miesiącu na „podkręcanie” aparatu czy zmianę „gumek” – wystarczą wizyty co 5-10 tygodni i o wiele krótszy czas leczenia aby osiągnąć zdecydowanie lepsze rezultaty. W naszej praktyce stosujemy obok systemu Damon między innymi aparaty H4 lub Carriere SLX.

Rozwój nowych technologii powoduje, że nie stosujemy już w naszej praktyce aparatów klasycznych, a kolorowe gumki zakładamy jedynie dla fantazji…a system samoligaturujący pozwala na:

  • Krótsze wizyty w gabinecie – nie ma potrzeby zmiany ligatur, wizyty w gabinecie są szybsze i przyjemniejsze.
  • Większy komfort – mniejszy nacisk na zęby wraz z gładkimi, zaokrąglonymi brzegami zamków oznacza większy komfort i brak podrażnień.
  • Dokładne wyniki – unikalna budowa zamka umożliwia lekarzom osiągniecie dokładnych wyników, a Tobie pięknego uśmiechu!
  • Gładki, niskoprofilowy projekt  – uniknięcie podrażnień i dyskomfortu charakterystycznych dla tradycyjnych zamków z ligaturami.
  • Niewielka siła, niewielkie tarcie – technologia pasywnego mechanizmu poślizgowego z niewielką siłą przesuwa zęby szybciej i wygodniej niż tradycyjnymi zamkami.
  • Brak elastycznych ligatur – łatwiej utrzymać czystość zębów i usuwać resztki jedzenia, co przekłada się na poprawę higieny jamy ustnej.

cariere-slx-aparat

Carriere SLX

zamek-h4

Zamek H4

aparat-staly

Aparat tradycyjny