Wybielanie

Dla uzyskania pełnego efektu kosmetycznego po zakończeniu aktywnego leczenia ortodontycznego proponujemy wybielanie zębów. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i nieszkodliwy dla szkliwa, nie wymaga ciągłego wykonywania. Jednak w związku ze spożywaniem wielu przebarwiających pokarmów takich jak kawa, herbata lub u osób palących można zastosować przypominającą kurację w odstępach rocznych lub dwuletnich.

Stosowane są różne metody wybielania:

Nakładkowa – kiedy pacjent samodzielnie w domu aplikuje żel wybielający do wykonanych indywidualnie nakładek; szczególnie polecana u pacjentów po leczeniu ortodontycznym ze względu na konieczność stosowania nakładek, delikatne ale skuteczniejsze działanie i możliwość zastosowania w dowolnym czasie, możliwość powtarzania w dowolnym czasie; najskuteczniejsza terapia wybielająca, którą można stosować długotrwale.

Gabinetowa – z zastosowaniem skoncentrowanego środka wybielającego przez lekarza podczas wizyty w gabinecie. Jego działanie jest wzmacniane działaniem światła laserowego, plazmowego lub diodowego ze specjalnej lampy wybielającej; obecnie uważana jest za wstępny etap kuracji wybielającej, uzupełnianej metodą nakladkową dla osiągnięcia najlepszych rezultatów, szczególnie przy większych przebarwieniach.

wybielanie1