System DAMON

System DAMON to obecnie najczęściej wybierany aparat w naszej praktyce, zwłaszcza przez pacjentów dorosłych, którzy szczególnie cenią sobie czas i komfort leczenia. Najnowocześniejszy, poparty wieloletnimi doświadczeniami klinicznymi samoligaturujący system Damon 3Q wykorzystuje prostą fizyczną zasadę: mniejsze tarcie, szybsze przemieszczanie. Dzięki swej unikalnej budowie zamki Damon 3MX są bardzo estetyczne nawet w wersji metalowej. Dla bardziej wymagających stworzono także estetyczną wersję, nie tracąc właściwości niskiego tarcia.

 

Co to jest System Damon, na czym polega technika niskiego tarcia?

Budowa zamka pozwala na umocowanie w nim łuku za pomocą specjalnej klapki, w związku z czym nie ma konieczności mocnego dokręcania ligatur wokół zamków, jak to ma miejsce w klasycznych aparatach. Takie rozwiązanie niesie za sobą mniejsze dolegliwości bólowe przy zmianach łuków, łatwiejsze oczyszczanie aparatu i zębów, brak kumulacji płytki nazębnej.
Dzięki zastosowanej technologii niskiego tarcia zęby przesuwają się po łuku jak koraliki na nitce. Nie wymagają więc dozowania dużych sił. Stosowane w systemie Damon specjalne łuki są bardzo cienkie. Powoduje to mniejsze dolegliwości bólowe po zamontowaniu aparatu i w okresie między wizytami.
W związku z tymi cechami leczenie aparatami w systemie Damon przebiega w niektórych przypadkach nawet kilka miesięcy krócej, a wizyty kontrolne odbywają się rzadziej, ponieważ łuki dłużej pozostają aktywne.
Unikalne w tym systemie działanie ekspansyjne (poszerzające) na szczękę w większości przypadków pozwala uniknąć ekstrakcji (usuwania zębów) lub skomplikowanych zabiegów chirurgicznych przy bardzo poważnych wadach.

System Damon

Dla kogo wskazany jest System Damon?

Aparaty te szczególnie polecane są w pewnych rodzajach wad zgryzu, np. zwężeniach szczęk, przypadkach granicznych stłoczeń, gdy zastosowanie systemu klasycznego wymagałoby usunięcia zębów. Zalecane są także w przypadkach dużych wad szkieletowych, często pozwalając uniknąć zabiegu chirurgicznego. Polecane też są pacjentom, którym szczególnie zależy na krótkim czasie leczenia lub rzadszych wizytach, np. pracującym za granicą. Aparaty Systemu Damon mogą być zakładane u dzieci i dorosłych, szczególnie wrażliwych na ból pacjentów, którzy chcą uzyskać piękny, szeroki uśmiech!

Szczegółowe informacje uzyskają Państwo podczas konsultacji z ortodontą oraz na stronie internetowej producenta.