Zespół

Dr n. med. Agnieszka Książek

agnieszka-ksiazek

Założycielka praktyki ortodontycznej ORTOS. Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Doktor Agnieszka z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do trudnej dziedziny jaką jest ortodoncja. Praca kliniczna z pacjentami jest zwieńczeniem nieustannego dokształcana się, uczestnictwa w konferencjach naukowych i kursach (zobacz certyfikaty), prowadzenia prac badawczych we współpracy z zagranicznymi ośrodkami ortodontycznymi, pracą na Akademii Medycznej w Poradni Wad Rozwojowych Twarzy. Ma na swoim koncie liczne publikacje polskojęzyczne i anglojęzyczne w prasie medycznej, a także wystąpienia na Zjazdach Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego i konferencjach naukowych.

W dniu 23 stycznia 2009 roku uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych w zakresie stomatologii – specjalność ortodoncja, na podstawie rozprawy doktorskiej „Zmiany położenia punktów referencyjnych na telerentgenogramach u pacjentów z wadą klasy II Angle’a podczas leczenia aparatami stałymi w połączeniu z zawiasem Herbsta i Twin Force Bite Corrector”.

Prywatnie to osoba ciepła i spokojna. Bardzo lubi dzieci, rozumie ich potrzeby i potrafi zdobyć zaufanie małego pacjenta –  jest mamą ślicznego Michałka. Ceni sobie także współpracę z młodzieżą i pacjentami dorosłymi. Lubi podróżować po świecie, ale najbardziej urzekły ją plaże polskiego Bałtyku.


Dr Jolanta Stawecka

jolanta-stawecka

Specjalista protetyki stomatologicznej. Przygotowuje pacjentów do leczenia ortodontycznego dbając o zdrowie tkanek przyzębia, wykorzystując do tego celu nowatorski system VECTOR – służący do usuwania osadów i precyzyjnego opracowywania zębów w strefie poddziąsłowej. Leczy także ubytki w zębach, dokonuje rekonstrukcji zniszczonych koron zębów. Natomiast po zakończonym leczeniu ortodontycznym w razie konieczności wykonuje estetyczne korony czy mosty w prawidłowym zgryzie. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem, przypadek każdego pacjenta rozpatruje indywidualnie i w wielu aspektach. Zawsze uśmiechnięta. Koordynuje prace gabinetu. Uwielbia wygrzewać się na gorących, piaszczystych plażach.

 

 


Dr Ewa Łaszewska – Maj

zespol3

Specjalista chirurgii stomatologicznej. W mgnieniu oka wykonuje ekstrakcje i inne skomplikowane zabiegi, w sposób bezbolesny dla pacjenta. Niezastąpiona, gdy leczenie ortodontyczne wymaga usunięcia zębów lub transplantacji. Jest także implantologiem i w razie konieczności uzupełnia braki zębowe po ortodontycznym przygotowaniu dla nich przestrzeni i łuków zębowych, co ogranicza konieczność szlifowania zdrowych zębów pacjenta. Jej urok osobisty i życiowa energia wpływają pozytywnie na każdego.

 

 

 


mgr Agnieszka Andrzejewska

agnieszka-andrzejewska

Asystentka ortodontyczna. Absolwentka wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją przygodę z ortodoncją zaczęła parę lat temu od pracy w klinice ortodontycznej. Ukończyła Europejską Szkołę Asystentek uzyskując państwowe uprawnienia do wykonywania zawodu asystentki stomatologicznej i ortodontycznej.

Specjalizuje się w kompleksowych zabiegach higienizacji, profilaktyki, a przede wszystkim czynnej asyście przy zabiegach ortodontycznych.

 

 

Kursy i szkolenia, które odbyła mgr Agnieszka Andrzejewska:

03.12.2011 – Szkolenie z Systemu Higieny Durr „Zapobieganie infekcjom” – Wrocław

30.06-01.07.2007 – „Kurs pierwszej pomocy” – ratownik medyczny Piotr Góral – Wrocław

19.10.2007 – Szkolenie „Zapobieganie zakażeniom w gabinecie stomatologicznym” – Wrocław